بهترین روش یادگیری مکالمه انگلیسی

بهترین روش یادگیری مکالمه انگلیسی

شاید شما هم مانند دیگران، قبل از شروع به یادگیری مکالمه انگلیسی، به دنبال یافتن بهترین روش یادگیری آن هستید.

البته کاملا حق دارید. زمان و انرژی در کنار بودجه ای که برای یادگیری زبان صرف میکنید، باید حتما به صورت برنامه ریزی شده و با طرح قبلی انجام بگیرد. بدون تحقیقات قبلی و صرفا با اعتماد به شنیده ها از افراد غیر متخصص، ممکن است شما وارد یک مسیر ناهموار در زبان انگلیسی شوید. حتی ممکن است دیر یا زود از زبان متنفر شده یا اصطلاحا “زبان زده” شوید.

پس ما من همراه شوید تا شما را با یکی از بهترین روش های ممکن برای یادگیری مکالمه انگلیسی آشنا کنم.

ابتدا یک بیوگرافی مختصر از من بخوانید. عین واقعیت را نوشته ام. من زبان فارسی را هم بلد نبودم چرا که فقط با یک زبان آن هم آذری متولد شدم. بعد از 5 سالگی به تدریج در معرض زبان فارسی قرار گرفتم و از 19 سالگی هم به صورت حرفه ای یادگرفتن زبان انگلیسی را شروع کردم. در 32 سالگی زبان فرانسوی را فرا گرفتم و در 34 سالگی یادگیری زبان عراقی را آغاز نمودم. احتمالا در 38 سالگی زبان ترکیه ای و در 40 سالگی زبان چینی را شروع کنم. میبینید؟ من دقیقا با همین قالب پیش میروم و دیگر هیچ ترسی از زبان های دنیا ندارم. حالا این قالب را برای شما رمزگشایی میکنم.

همه این مسیر بدون داشتن یک راهنمای خوب و راه بلد، و بدون داشتن بنیان قوی ژنتیکی، اجتماعی، تحصیلاتی، خانوادگی و اقتصادی انجام شد. من برای یاد گرفتن هر زبان، سختی های بسیار زیادی را متحمل شدم.

ولی امروز تمام آن سختی ها برای شما تبدیل شده است به یک جسارت کوچک برای آغاز یادگیری زبان.

پس از سالیان طولانی آزمون و خطا برای یافتن بهترین روش یادگیری زبان، به مسیری دست یافتم که به اعتقاد خودم نتیجه ای معجزه وار  به همراه دارد.

به روشی دست یافتم که خود را همسان کودکان، در معرض محتوای آموزشی کودکانه قرار میدهیم.

مزیت این روش کجاست؟

  • این محتوا برای کودکان ایجاد شده است. از طرح و رنگ گرفته، تا شخصیت ها، داستان، تغییر حالت های صورت، اتفاقات خارج از تصور، صدای شخصیت ها و … درک مطلب را بسیار آسان می کند.
  • سرعت صحبت و گفتمان بستگی به سن کودک یا نوجوان می تواند بسیار آهسته باشد. این دقیقا همان مرحله ای است که ما احساس میکنیم که زبان را میفهمیم و رفته رفته ذوق و شوق یادگیری ما بیشتر می شود.
  • اگر کلمه، واژه، عبارت و اصطلاحی را متوجه نمی شوید، نگران نباشید. فقط کافیست لحظه ای انیمیشن را متوقف کرده، به زیرنویس انیمیشن نگاه کنید. آیا هنوز متوجه نمیشوید؟ به راحتی به ترجمه آن نگاه کنید. پس شما برای متوجه شدن معنای جملات و کلمات، نیاز به هیچ گونه دیکشنری یا معلمی ندارد. خودتان به تنهایی خواهید توانست معنای جملات را درک کنید و برخی از آنها را بلافاصله یاد گرفته و در مکالمه خود استفاده کنید.
  • فایل صوتی از انیمیشن که همراه با فایل ویدئویی به شما تقدیم میگردد، همان برگ برنده این روش نسبت به روش های مشابه است.

 

تصور کنید که یک انیمیشن را چند بار نگاه میکنید، همه جملات آن برای شما دیگر غریبه نیستند، و معنا و مفهوم آن ها را میدانید.

حالا در خودرو خود یا در مترو نشسته اید، یا قبل از خواب هندزفری در گوش دارید، به فایل صوتی انیمیشن گوش میدهید.

توجه کنید، شما بدون دیدن تصویر انیمیشن و خواندن متن زیرنویس، حالات شخصیت های فیلم و جملات آن ها را به خاطر می آورید.

اگر همین لیسنینگ را تکرار کنید (مثلا روزی یک بار تا چند ماه)، به طور معجزه وار شما میتوانید جملات شخصیت های انیمیشن را دقیقا مانند خودشان تکرار کنید و این یعنی یادگیری واقعی مکالمه!

  • زیرنویس انگلیسی و فارسی به صورت فایل پی دی اف جدا همراه محصول به شما تقدیم میگردد.

اگر زمان و موقعیت داشتن برگه های کاغذی را دارید، حتما این فایل ها را پرینت بگیرید، و همزمان با نگاه کردن به فیلم یا گوش دادن به فایل صوتی، آنها را در کنار خود داشته باشید.

اگر جمله ای در نظرتان زیباست و راحت می توانید آن را یاد بگیرید، حتما زیر آن را خط بکشید یا آن را هایلایت کنید.

اگر نکته ای گفته میشود یا در جایی مطالعه میکنید (در مورد معنا و مفهوم و گرامر) حتما آن را در کنار زیرنویس ها بنویسید و یاد بگیرید.

  • در پایان توجه داشته باشید که من به صورت کاملا خودخوان، بدون معلم و آموزشگاه، حدود 15 سال پیش زبان را زمانی یاد گرفتم که اینترنت با سرعت بالا، گوشی هوشمند، و این فایل ها با زیرنویس انگلیسی و فارسی به طور همزمان وجود نداشت و کمتر کسی حتی تصورش را میکرد که امروز ما همه این امکانات را به صورت همزمان و یکجا در دسترس داشته باشیم.

 

ما با کاست و سی دی و با سختی بسیار زیاد توانستیم زبان را یاد بگیریم. پس حالا شما قدردان این امکانات و تکنولوژی باشید و هرچه زودتر فکری برای زبانتان داشته باشید. زمان در حال گذر است و دیر یا زود مشغله روزمره شما هم زیاد خواهد شد و فرصتی برای یادگرفتن زبان نخواهید داشت.

پس همین امروز از زمان های اضافه خود طی روز و شب استفاده کنید و برای آینده خود برنامه ریزی کنید.

تصاویر این پست مربوط به انیمیشن بچه رئیس 2 (Boss Baby 2) و هی داگی (Hey Duggee) می باشد.

جهت مشاوره رایگان برای شروع یادگیری زبان لطفا از طریق واتس اپ با شماره زیر با من در تماس باشید:

09127821562

زبان زیباست،

حسین فرهادی

پاییز 14100

https://zabanziba.ir/?p=2769
اشتراک گذاری:
حسین فرهادی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد بهترین روش یادگیری مکالمه انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. بازتاب: گرامر برای مکالمه - Zaban Ziba همه گرامر انگلیسی را برای مکالمه نیاز ندارید!