پسر پاگنده – The Son of Bigfoot

The Son of Bigfoot

پسر پاگنده

پاگنده نام جانوری انسان نما در تاریخ سینما و انیمیشن است که در فیلم و انیمیشن های زیادی ظاهر شده است.

در کنار پای بزرگ این موجود، موهای پرپشت و زیاد در تمام بدن و صورت او، از دیگر مشخصه های آن است.

در انیمیشن پسر پاگنده، تمرکز اصلی داستان روی پای بزرگ شخصیت اصلی نیست، بلکه موهای پرپشت و غیرعادی او نقطه اصلی پایه گیری داستان است.

البته که موضوع نهایی این انیمیشن، حفاظت از محیط زیست و حیات وحش است، موضوعی که در قسمت بعدی این انیمیشن با نام “خانواده پاگنده” به آن پرداخته شده است.

مردی که از دوران نوجوانی با رشد غیر عادی مو در بدن خود مواجه میشود، بعد از اینکه وارد دانشکده پزشکی می شود، خودش را به عنوان نمونه مطالعات و آزمایشات قرار میدهد.

او که اکنون “دکتر هریسن” نام دارد، دائما در حال آزمایشات مختلف بوده تا دلیل رشد غیر عادی موهای خود را کشف کند.

به این نتیجه میرسد که طی یک جهش ژنتیکی خاص، توالی ژنتیکی مرتبط با رشد مو مانند انسان های اولیه (نئاندرتال) در او ایجاد شده است.

همزمان یک شرکت بزرگ داروسازی مرتبط با مو به نام “شرکت صنایع مو”، به وی پیشنهاد همکاری میدهد تا هم نتیجه تحقیقات و هم ژن خودش را برای آزمایشات و تولید داروهای مختلف در اختیار این شرکت قرار دهد. ولی دکتر هریسن پیشنهاد آن ها را رد میکند و داستان اصلی از این نقطه شروع میشود.

دکتر هریسون مجبور میشود کودک 6 ماهه خود به نام “ادم” و همسر خود به نام “شلی” را تنها گذاشته و به جنگل پناه ببرد تا از چنگ سرمایه داران شرکت صنایع مو در امان باشد.

دکتر هریسن در جنگل و در کنار حیوانات کشف میکند که در کنار رشد زیاد و سریع مو، و علاوه بر پاهایی که بعضا به دلیل آدرنالین بالای خون، سایزشان بزرگتر از همیشه میشود، دارای قدرت صحبت با حیوانات، قدرت شنوایی فرا انسانی، توان دویدن با سرعت بسیار بالا و از همه خاص تر، دارای قدرت لمس درمان کننده یا شفا بخش می باشد.

پس از 12 سال پسرش به نام ادم به صورت اتفاقی نامه هایی را که پدرش برای مادرش میفرستد، پیدا میکند میکند و متوجه میشود که پدرش بر خلاف ادعای مادرش هنوز زنده است و جایی در جنگل ها مخفی شده است.

ادم تصمیم میگیرد که به دیدار پدر برود و در همین جا اتفاقات داستان اوج میگیرد و …

https://zabanziba.ir/?p=3098
اشتراک گذاری:
حسین فرهادی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد پسر پاگنده – The Son of Bigfoot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.